Zdrowe odchudzanie na diecie sirt

Większość osób zmagających się z nadwagą marzy o tym, by jak najszybciej odzyskać zgrabną sylwetkę. W celu pozbycia się zbędnych kilogramów niektórzy gotowi są zastosować najbardziej radykalną dietę odchudzającą, jeśli tylko obiecuje im ona błyskawiczną utratę masy ciała. Niestety, nie jest to rozsądne podejście do tematu odchudzania. Postępując w ten sposób, można sobie zaszkodzić i pogłębić dotychczasowe problemy. O wiele bardziej opłaca się poświęcić trochę czasu na znalezienie zdrowej i bezpiecznej diety, która pozwoli nie tylko schudnąć, ale również poprawić samopoczucie i stan zdrowia.
Wśród tak wielu dostępnych dzisiaj modeli żywienia nie brak tych godnych polecenia. W oparciu o zasady rządzące wybranym z nich można budować swój jadłospis, który pomoże skutecznie zrzucić zbędne kilogramy, a następnie utrzymać prawidłową masę ciała. Zdrowe i skuteczne diety naprawdę istnieją, a odchudzanie nie musi wiązać się z ciągłymi wyrzeczeniami i rezygnacją z ulubionych smaków. Można schudnąć, jedząc smacznie i co najważniejsze dla wielu osób odchudzających się, do syta.
Dieta sirt nie bez przyczyny zdobywa ciągle nowych zwolenników. Stanowi ona przykład zdrowego sposobu odżywiania się, który bez przeszkód można stosować całe życie. Dieta składa się z trzech faz. Pierwsza ma na celu oczyszczenie organizmu z toksyn, a także uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów. Trwa tydzień, w trakcie którego każdego dnia wypija się dwa zielone koktajle oraz zjada dwa posiłki wegetariańskie. Bardzo ważne jest, by sięgać po produkty bogate w przeciwutleniacze, w których kryje się tajemnica skuteczności diety sirt. W drugiej fazie, trwającej dwa tygodnie, przychodzi czas na zwiększenie liczby dostarczanych kalorii. Codziennie zjada się trzy posiłki wegetariańskie i wypija po jednym zielonym koktajlu. Trzeci, końcowy etap diety sirt polega na trwałym stosowaniu zaleceń tego sposobu żywienia. Jadłospis opiera się w dużym stopniu na kuchni śródziemnomorskiej. Jego podstawę stanowią warzywa i owoce oraz chude mięso i oliwa z oliwek. Ogromną rolę w dalszym ciągu odgrywa żywność dostarczająca przeciwutleniaczy oraz świeże koktajle z owoców i warzyw. Do ich przygotowywania najlepiej wybierać zielone warzywa, jak na przykład jarmuż, seler naciowy czy rukola. W roli dodatków sprawdzi się natka pietruszki, jabłka i sok z cytryny. Ponadto w codziennej diecie powinno się znaleźć miejsce na przyprawy, orzechy, zieloną herbatę i czarną kawę. Cenne dla zdrowia przeciwutleniacze znajdują się również w daktylach, gorzkiej czekoladzie oraz w czerwonym winie. Dieta sirt nie wymaga liczenia kalorii, a lista produktów, z których trzeba zrezygnować jest krótka. Obejmuje głównie dania gotowe, wzbogacane przez producentów sztucznymi dodatkami, a także żywność zawierającą wyjątkowo dużo cukru, tłuszczu i soli. Co najważniejsze, odżywiając się w ten sposób, można nie tylko schudnąć, ale również zadbać o swoje zdrowie i młody wygląd. Składniki zawarte w produktach polecanych na diecie sirt chronią organizm przed wieloma chorobami oraz hamują starzenie się komórek.