Czym charakteryzuje się manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy to sposób zdobienia paznokci, który ma obecnie w ofercie większość gabinetów kosmetycznych. Co więcej, spora ilość kobiet nabywa w sklepach specjalistycznych wszystkie potrzebne przybory i wykonuje go samodzielnie w domu. Skąd taka popularność?

Do niewątpliwych zalet manicure’u hybrydowego należą: trwałość, wytrzymałość, odporność na odpryśnięcia oraz zarysowania. Cechy te odróżniają go od manicure’u tradycyjnego, który wykazuje dużą podatność na uszkodzenia oraz nierównomierne ścieranie. Jest to szczególnie istotne dla osób posiadających słabą, kruchą i łamliwą płytkę paznokcia, u których nawet najlepszej jakości lakier klasyczny nie przetrwa dłużej niż, jeden czy dwa dni. Ponadto, stosując lakier hybrydowy można uzyskać wrażenie twardej, zdrowej płytki, a przy zastosowaniu specjalnej bazy, nieco wydłużyć paznokieć. Dla kobiet, u których wyhodowanie paznokci, sięgających poza opuszek palca, graniczyło do tej pory z niemożliwością, to z pewnością powód do zamiany manicure’u tradycyjnego na hybrydowy.

Jak się nakłada manicure hybrydowy?

Mimo, iż wyglądem lakiery hybrydowe przypominają lakiery tradycyjne, różnią się od nich sposobem aplikacji, który upodobnia je do lakierów żelowych.  Przebiega ona w kilku etapach. Przed przystąpieniem do malowania paznokci lakierem właściwym, należy je najpierw zmatowić i przetrzeć tzw. „cleanerem” w celu odtłuszczenia. Na tak przygotowane paznokcie nakładany jest podkład, czyli lakier bazowy, utwardzany następnie pod lampą LED lub UV. Kolejny krok to nałożenie wybranego lakieru hybrydowego. Nie zastyga on bez lampy, więc możliwe jest położenie kilku warstw oraz wykonanie koniecznych poprawek bez ryzyka powstanie nieestetycznych przetarć i prześwitów. Manicure kończy aplikacja „top coatu”, czyli warstwy wierzchniej i ponowne umieszczenie dłoni pod lampą. Jeżeli do manicure nie został użyty specjalny „top coat” typu „no wipe” (bez przecierania), konieczne jest jeszcze ponowne przetarcie paznokci „cleanerem”. Jeżeli manicure hybrydowy został wykonany według powyższego schematu przy użyciu wysokiej jakości materiałów oraz odpowiednio dobranej lampy – będziemy mogli cieszyć się idealnym wyglądem dłoni, który przetrwa aż do trzech tygodni.

Hot trendy – czyli moda na paznokciach

Jedną z zalet zastosowania manicure’u hybrydowego, jest niezwykle szeroki wachlarz możliwości stylizacyjnych. Pozwala on na ozdobienie paznokci dowolnymi wzorkami, wykonanie, znów wracającego do łask, „frencha” lub przyklejenie uroczo wyglądających cyrkonii. Można się też pokusić o zastosowanie opalizujących pyłków, uzyskać na płytkach wrażenie „tłuczonego szkła” czy też dokleić drobne perełki, które zapewniają, robiący furorę na Instagramie: efekt „kawiorowych paznokci”.
Niezależnie jednak od tego, czy wybierzemy klasyczne „nude”, szalenie modne neony, czy lansowany przez Instytut Pantone odcień „living coral”, należy zadbać o to, by wszystkie użyte materiały były najwyższej jakości. W tym celu warto zapoznać się z niezwykle bogatą ofertą lakierów, lamp, ozdób oraz akcesoriów do wykonania manicure’u hybrydowego, dostępnych na stronie internetowej lakieryhybrydowe.pl. Jest to niezwykle istotne, ponieważ wybierając jedynie najlepsze materiały, będziemy mieć pewność, że zapewniamy swoim paznokciom nie tylko estetyczny wygląd, lecz również dbamy o ich zdrowie i dobrą kondycję.